Станок для документального фотографування великих тварин

Поділитися посиланням:

Категорія каталогу проектів: 

Прізвище, ім’я та по-батькові, вік: Неумивака Віктор Миколайович. Дата народження 16.09. 1954

Контактний телефон, мейл: 8(093)5292753

Місце проживання, регіон: Київська обл., Бориспільський р-н, с. Чубинське

Освіта (вказати назву навчального закладу, факультету, спеціалізації) Українська сільськогосподарська академія (нині Український державний аграрний університет), зооінженерний факультет, спеціальність – зоотехнія, спеціалізація – племсправа.

Назва пропонованої розробки (ідеї): Станок для документального фотографування великих тварин

Галузь науки і техніки, до якої вона належить: Фотографування племінних тварин.

Основні терміни (ключові слова): Станок, постановка, фон, освітлення, контраст, Photoshop, «чарівна паличка», зображення, умови, стаціонарний, мобільний.

У чому полягає актуальність розробки? На розв’язання якої проблеми вона спрямована? Документальне фотографування тварин – дуже ефективний інструмент в руках селекціонера. Значення цього прийому сумірне зі значенням фотографування людей на паспорт. Цілком логічно узаконити обов’язковість такого фотографування. Принаймні для племінних тварин.

Однак ця процедура дуже трудомістка. Тварина – це не людина. Їй не скажеш: «Стань ось так», або «Прийми ось таку позу». Сфотографувати тварину, особливо велику (корову, бугая, коня), так як слід, зовсім не просто. Такщо, перефотографувати всіх племінних тварин існуючим способом, особливо протягом короткого часу, фізично нереально.

Опишіть сутність пропонованої розробки (ідеї), не розкриваючи ноу-хау, – вкажіть принцип дії, конструкцію, досягнуті показники. Пропонований станок дозволить набагато полегшити й прискорити документальне фотографування великих тварин (великої рогатої худоби, коней). З його допомогою тварину можна легко поставити в необхідне положення і, що особливо важливо, з високою точністю відрегулювати положення її голови та кожної кінцівки.

Він дозволяє підібрати практично будь-який фон (світло-сірий, сірий, темно-сірий, блакитний та ін.), який у достатній мірі контрастує з твариною практично будь-якої масті. Завдяки високій однорідності й достатньому контрасу цей фон легко вилучити зі знімка в програмі «Photoshop» з допомогою інструмента «чарівна паличка» й замінити практично будь-яким іншим.

Цей станок можна поставити в приміщенні (наприклад, у кінці корівника проти кормового проходу), завдяки чому з його допомогою можна фотографувати тварин практично в будь-якій місцевості, в будь-який час і за будь-яких погодних умов (освітлення тварини застосовується штучне з необхідними характеристиками).

Але головна особливість цього станка полягає в тому, що елементи його конструкції зовсім не заважають фотографуванню тварини й на знімку їх зображення відсутнє (єдиним стороннім предметом, зображення якого присутнє крім зображення тварини на знімку є недоуздок, який одягається на морду тварини, разом з фрагментом кротштейна, до якого він приєднується; ці деталі можна легко вида-лити в програмі «Photoshop»).
Пропонований станок може бути виконаний як стаціонарним, призначеним для використання в одному господарстві, так і мобільним (на колесах), який можна легко буксирувати навіть легковим автомобілем, як автопричеп, і з його допомогою фотографувати тварин по всьму району, а то й по всій області.

У чому полягає наукова, технічна і споживча новизна пропонованої розробки? Пропонований станок дозволяє порівняно легко забезпечити виконання всіх необхідних вимог для документального фотографування великих тварин (великої рогатої худоби, коней) в будь-який час і за будь-яких погодних умов. При цьому конструкція станка не заважає фотографувати тварин.

Вкажіть очікувані області застосування Сільське господарство (племсправа).

Якими є очікувані ефекти від використання розробки (економічні, наукові, технічні, соціальні, екологічні)? Виникне реальна можливість протягом короткого часу здійснити документальне фотографування всіх племінних тварин і, отже, реалізувати паспортизацію всього племінного поголів’я, що істотно допоможе в племінній справі й зробить її максимально ефективною.

Ваші уявлення про обсяг можливого ринку для Вашої розробки (в Україні та за кордоном) Весь цивілізований світ.

Чи відомі Вам аналоги Вашої розробки ? Вкажіть їх недоліки. В чому перевага Вашої розробки над ними, за рахунок чого вона досягається?

Відомий станок Г.М. Сошальського для фотографування каракульських ягнят, але він дозволяє фотографувати тільки цих тварин. Він дуже простий за конструкцією й дешевий, але його ефективність обмежена. Пропонований станок призначений для фотографування великих тварин (великої рогатої худоби, коней), оскільки їх фотографувати особливо важко. Але за таким же принципом можна створити станки для фотографування й інших видів тварин, включаючи каракульських ягнят, для фотографування яких і призначений станок Г.М. Сошальського. При цьому ефективність роботи істотно підвищиться за рахунок механізації та автоматитизації, застосованої в пропонованому станку, а також застосування дистанційного керування.

Ступінь опрацювання розробки (ідея, технічне рішення, бізнес-план, дослідний зразок, модель, креслення, технологія, інноваційний проект тощо) Ідея.

Чого Ви очікуєте від оприлюднення своєї розробки (ідеї, проекту) на сайті «Фабрика ідей»? Впровадження в практику і узаконення обов’язковості фотографу-вання всіх племінних тварин, створення єдиної бази даних, включаючи якісне фотозображення, всього племінного поголів’я, вдосконалення державної книги племінних тварин (ДКПТ) шляхом поліпшення якості знімків, внесених до неї тварин. Одержання винагороди.

Теги: