Каркасно-блочний спосіб будівництва

Поділитися посиланням:

Категорія каталогу проектів: 

Прізвище, ім’я та по-батькові, вік: Бурлаку Василь Тодорович, 42 роки

Контактний телефон, мейл: 0955374755 (мобільний), unicum@meta.ua

Місце проживання, регіон: Україна, м.Чернівці

Освіта (вказати назву навчального закладу, факультету, спеціалізації) Чернівецький індустріальний технікум

Наявність публікацій, їх тематика; участь в конференціях, виставках тощо Винахід "Каркасно-блочний спосіб будівництва", проект "Розвиток пасажирського транспорту в Чернівцях", рацпропозиції

Назва пропонованої розробки (ідеї): Каркасно-блочний спосіб будівництва

Галузь науки і техніки, до якої вона належить: Будівництво

Основні терміни (ключові слова): Конструкція, деталь, блок, каркас

У чому полягає актуальність розробки? На розв’язання якої проблеми вона спрямована? Впровадження нового способу дасть можливість споруджувати дуже міцні будинки, які протистоятимуть будь-якій стихії. Також будівництво - більш прогресивно, без свердління і довбання стін.

Опишіть сутність пропонованої розробки (ідеї), не розкриваючи ноу-хау, – вкажіть принцип дії, конструкцію, досягнуті показники. При каркасно-блочному способі будівництво здійснюється з блоків та інших деталей особливої конструкції. Деталі бувають керамічні (стінові та димохідні блоки) та залізобетонні (фундаментні плити, підвальні блоки, стовпи, перемички, колони, ригелі, панелі перекриття, куполи). Всередині мають горизонтальні та вертикальні канали, пази, гребені, також можуть мати отвори, заглибини для пластмасових пробок і коробок, канавки для електричної або якоїсь іншої проводки. Деталі прикладаються одна до іншої (також наступний ряд - на попередній), попутно в заглибини вставляються пластмасові пробки, в канали вводиться арматура, зварюється і заливається бетоном. В канавках - проводка. Облицювання: зовні - пінопласт з подальшою тонкою штукатуркою, всередині - найчастіше гіпсокартон. Пінопласт, гіпсокартон, а також зовнішня електрична апаратура і все, що треба повісити на стіни, кріпиться шурупами до пластмасових пробок.

У чому полягає наукова, технічна і споживча новизна пропонованої розробки? Будівництво - за новим, прогресивним принципом.

Вкажіть очікувані області застосування Будівництво, причому будь-яких будинків, хоч 1-поверхових, хоч багатоповерхових. Особливо доречний новий спосіб у сейсмічній місцевості, а також у горбистій (досі для будівництва обирається якомога рівніше місце).

Якими є очікувані ефекти від використання розробки (економічні, наукові, технічні, соціальні, екологічні)? Висока міцність будинків (завдяки залізобетонному каркасу). Висока точність будівництва (гребені входять у пази).
Більше можливості для використання вбудованих меблів, завдяки чому досягається економія будівельних матеріалів. Не потрібно свердлити і довбати стіни. Будівництво більш чисте, оскільки не використовується будівельний розчин. Легкість прокладання проводки і монтажу апаратури. Легкість і надійність облицювання. Відсутність подальших серйозних ремонтів (оскільки будинок не тріскатиме). Можливість будівництва в горбистій місцевості. Використання для виробництва пластмасових пробок відходів пластмаси і взагалі пластмасового сміття.

Ваші уявлення про обсяг можливого ринку для Вашої розробки (в Україні та за кордоном) У першу чергу застосувати в Україні.

Чи відомі Вам аналоги Вашої розробки ? Вкажіть їх недоліки. В чому перевага Вашої розробки над ними, за рахунок чого вона досягається? Найбільш схожий спосіб - з пінопластових блоків. Переваги каркасно-блочного способу: -ще більша міцність, оскільки, крім вертикальної, задіяна ще й горизонтальна арматура (і зварюються між собою; -бетону застосовується менше (не обов’язково робити такі широкі канали); -керамічні деталі застосовуються, тож заводи, які їх випускатимуть, матимуть роботу; -шурупи краще триматимуться в пластмасових пробках, ніж у пінопластових блоках, і можуть тримати більший вантаж.

Ступінь опрацювання розробки (ідея, технічне рішення, бізнес-план, дослідний зразок, модель, креслення, технологія, інноваційний проект тощо) Креслення

Вкажіть, які об’єкти права інтелектуальної власності входять до складу пропонованої розробки (винаходи, корисні моделі, промислові зразки, торгові марки, ноу-хау тощо). Вкажіть номер, країну, дату подачі (видачі) заявки (патенту). Розробка за патентом вважається корисною моделлю. Патент України №13253, виданий 15 березня 2006р.

Чого Ви очікуєте від оприлюднення своєї розробки (ідеї, проекту) на сайті «Фабрика ідей»? Очікую реалізації розробки, запуск виробництва будівельних деталей і подальшого будівництва.

Теги: