Вітчизняний диво-винахід – штучний скелет для рухів паралізованими кінцівками

Поділитися посиланням:

Український інженер Антон Головаченко створив прототип екзоскелета, розробивши модулі, що одягаються на ушкоджені кінцівки й допомагають тренувати м’язи в разі переломів чи паралічу. За словами хлопця, надихнули його на створення винаходу бажання допомогти своїй бабусі та улюблений фільм «Залізна людина», повідомляє ТСН.
Штучний скелет для рухів паралізованими кінцівками

Штучні руки дозволяють підіймати та опускати біологічні кінцівки стільки разів і в такому режимі, як їх запрограмували. Під час написання програм для кожного окремого клієнта враховується багато факторів, зокрема кількість вправ, які призначив лікар, навантаження на конкретні м’язи, тиск, пульс та інше.

Відомо, що Головаченко не єдиний, хто займається розробкою екзоскелета. Ізраїльський винахідник створив роботизований костюм, який дає можливість ходити людям з ушкодженнями хребта. Але ціна іноземного винаходу стартує від 70 тисяч доларів, а український прототип в рази дешевший – від 5 до 15 тисяч доларів. Такої переваги вдалося досягти за рахунок того, що зовнішні деталі вітчизняної моделі друкуються на промислових 3D-принтерах.

Варто зазначити, що український стартап переміг на 15 світових виставках робототехніки. Винахід тестують у Гонконгу, тоді як в Україні хлопець уже рік чекає на дозвіл, щоб почати дослідження своїх модулів у лікарнях, де б екзоскелет використовували пацієнти з проблемами опорно-рухового апарату.