Українські дослідження за держзамовленням: виявлення ВІЛ на ранніх стадіях та розробка для дітей-аутистів

Поділитися посиланням:

Вітчизняні вчені представили результати 14 досліджень, які проводилися за держзамовленням упродовж останніх двох років та коштували державі 21,1 млн гривень, - повідомляє Урядовий портал.

Відомо, що всі проекти завершені та готові до впровадження, а деякі – уже й використовуються. Розробками, які були спрямовані на пошук і вирішення проблем у пріоритетних напрямах розвитку науки і техніки, займалися виші та наукові установи НАН, а також державні та приватні підприємства.

Наприклад, у Львівській політехніці науковці створили систему, яка в режимі онлайн збирає та передає інформацію про деформацію та зміну положення інженерних споруд. Завдяки їй можна попередити руйнування стратегічно важливих об’єктів та запобігти надзвичайним ситуаціям. Система вже встановлена на Тереблє-Рікській ГЕС та має низку переваг над зарубіжними аналогами.

«Український науковий центр розвитку інформаційних технологій» розробив новітню систему для військової логістики, що дозволить замінити тривале опрацювання безлічі файлів з різних баз даних. Винахід допоможе швидко аналізувати потреби певної військової частини для виконання завдань.

Тест-систему, яка допомагає виявити ВІЛ навіть на ранніх стадіях, створили в ПАТ «Науково-виробнича компанія "ДІАПРОФ-МЕД"». Відомо, що новинка має високу діагностичну та аналітичну чутливість.

Ще один важливий винахід – технологічний маршрут супроводу дитини з розладами спектра аутизму в дитсадках та школах, створений у Львівському національному університеті ім. Івана Франка. У вихованців, які мають маршрут супроводу, збільшується розподіл уваги, посилюється реверсивна пам’ять, покращується здатність до комунікації й соціальної взаємодії.

Теги: