Учені винайшли бактерію, яка перетворює сміття на біогаз

Поділитися посиланням:

Учені винайшли бактерію, яка перетворює сміття на біогазАмериканські науковці винайшли унікальну технологію, яка допомагає розкласти сміття на воду, вуглекислий газ і метан. Утвореним біогазом можна буде обігріти житлові будинки, – ідеться на сайті Факти ICTV.

Відомо, що близько третини відходів у Нью-Йорку – це рештки харчів. Роздуми над потребою їх утилізації привели учених до геніальної ідеї – викидати органічне сміття в спеціальні резервуари з унікальною бактерією. Корисні мікроорганізми допоможуть розщепити недоїдки та перетворити їх на біогаз.

Понад 3 млн домогосподарок мегаполіса долучилися до програми переробки органічних відходів до кінця цього року.

Цікаво, що завдяки цьому проекту можна отримати енергію, достатню для обігріву майже 5 200 будинків Нью-Йорка.

За словами заступника комісара Бюро з очищення стічних вод Пам Елардо, очисні споруди міста приймають максимум 500 тонн сміття на добу. А в мегаполісі щодня накопичується вчетверо більше відходів. Проте якщо побудувати ще кілька заводів, то можна буде не лише ефективно утилізувати непотріб, а ще й заробити на продажу біогазу.

До того ж така програма може зменшити масштаби щорічних викидів парникових газів більше ніж на 90 тис. метричних тонн, що дорівнює показникам, яких вдалося б досягти після зменшення активності на дорогах майже на 19 тис. автомобілів.